Używany smartfon. Na co zwrócić uwagę?

używany smartphone
25 czerwca, 2020 0 Comments

Jeżeli decydujesz się na zakup używanego sprzętu agd, rtv, a przede wszystkim używanego telefonu komórkowego, koniecznie musisz zwrocić uwagę na większą ilość elementów aniżeli w przypadku nowych urządzeń. Podpowiadamy, co warto sprawdzić, decydując się na zakup używanego smartfona!

Rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest wielkość ekranu wyrażona w calach oraz jakość wyświetlanej grafiki wyrażonej w ppi (pixels per inch, piksele na cal kwadratowy ekranu). Im więcej pikseli na cal tym bardziej szczegółową i lepszej jakości grafikę wyświetlacz jest w stanie wyświetlić. Poruszając temat wyświetlacza warto też porównać różne modele i „pobawić się” parametrami wyświetlania ekranu oraz grafikami, aby dobrać najbardziej nam odpowiadające tony barw, czerni, bieli ostrość obrazu itp.

Ślady użytkowania

Jako że jest to smartfon używany warto upewnić się, że z ekranu zdjęte jest szkło/folia a ekran nie ma większych rys, pęknięć, przebarwień, śladów wylania czy manipulacji. W modelach ze zdejmowaną tylną pokrywą należy sprawdzić, czy bateria nie jest wybrzuszona (spuchnięta), bądź wylana oraz czy gniazdo karty SIM nie jest uszkodzone. Warto upewnić się także, że głośniki nie są podziurawione/zalane oraz jako ostatnią czynność uruchomić telefon w celu sprawdzenia czy nie jest zablokowany PINem, blokadą konta Google itp. Na koniec warto aparat zresetować do ustawień fabrycznych i upewnić się, że wszelkie funkcje działają sprawnie i bez opóźnień (lagów).