Aby uzyskać kredyt firmowy zazwyczaj potrzebne są ważne zaświadczenia. Takie jak niezaleganie w ZUS i US, regon itp. .Rzadko zdarza się tak, że bank pomija te kwestie. Jak więc można dostać kredyt bez zaświadczeń? Gdzie się udać? czy kredyt firmowy bez zaświadczeń jest możliwy?

Gdzie dostać kredyt i spłacić zaległości w ZUSie?

Są różne sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Czasami właściciel firmy postawiony jest w trudnym położeniu. Kwoty, które trzeba spłacić ZUSowi mogą być zatrważające a trzeba je spłacić. Dobra wiadomość jest taka, że pewne banki nie potrzebują zaświadczenia o bycie dłużnikiem ZUS czy US. Jednak należy pamiętać, że w ostatnim czasie godzi się na to niewiele banków. Czasami są konieczne w końcowej fazie jaką jest podpisanie umowy kredytowej. Jest to warunek do wpłynięcia na konto pieniędzy z kredytu. 

Czy faktycznie jest to wykonalne? Jeśli się nad tym głębiej zastanowić to tak, ponieważ decyzja kredytowa przeważnie jest ważna od 2 tygodni do 3 miesięcy kalendarzowych. To właśnie jest dobry czas dla właściciela firmy aby zdobył potrzebną gotówkę na spłatę zaległości w ZUSie. Właśnie wtedy przedsiębiorca ma możliwość pożyczyć od kogoś gotówkę a dostając kredyt może spłacić osobę, od której była zaciągnięta pożyczka.

Kredyt na spłatę zaległości w ZUSie- czy to możliwe? 

Tak, jest to możliwe i w zasadzie bank praktycznie zawsze godzi się na spłatę jednego urzędu, jednak rzadziej godzi się na spłatę zaległości w dwóch urzędach, chyba że analityk finansowy postanowi inaczej. Pieniądze z kredytu są zawsze przelewane na konto ZUSu a nie na konto przedsiębiorcy. Tak samo dzieje się z zaległością w stosunku do Urzędu Skarbowego. Taki kredyt zazwyczaj zabezpieczany jest jakimś mieniem bądź nieruchomością. Może to być dom, samochód, działka itp. Kwoty takich kredytów zazwyczaj nie przekraczają 10 000 tys. złotych. Kredyt firmowy bez zaświadczeń jest więc możliwy. 

Fundusz pozabankowy- czy warto?

Ta opcja to najgorszy możliwy scenariusz dla przedsiębiorcy z powodu kosztów.

  • Taki kredyt jest udzielany na zaświadczenie o zarobkach a nie o zaleganiu w urzędach, jednak jedynym plusem jest to, że przyznawana jest w ekspresowym tempie.
  • Czasami może się zdarzyć, że parabank oczekuje jakiegoś zabezpieczenia.
  • Jest to najmniej polecana forma pożyczki dla przedsiębiorców, ale jak wiadomo sytuacje są różne i czasami trzeba jakoś wydostać się ze spirali długu jest niestety najgorszą opcją z powodu kosztów jakie przedsiębiorca musi ponieść.

Jest to pożyczka bez okazywania zaświadczeń o niezaleganiu w urzędach. Przyznawana jest w ekspresowym tempie, czasami z zabezpieczeniem , Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że oprocentowania w parabankach są kolosalne, czasami jednak nie mając wyjścia jest to jedyna opcja otrzymania jakiegokolwiek wsparcia gotówkowego. Przed zaciągnięciem pożyczki w jakimkolwiek banku warto dokładnie czytać wszystkie podpunkty a w szczególności te napisane małym druczkiem. Można też podpytać znajomych, którzy byli w trudnej sytuacji jakie pożyczki są najbardziej opłacalne, a jakich należy się wystrzegać.

Explore More

Jak zrezygnować z ubezpieczenia kredytu?

13 sierpnia, 2022 0 Comments 0 tags

Ubezpieczenie kredytu oczywiście ma pewne zalety- gwarantuje spokój ducha. Jednak wiadomo, że generuje to pewien koszt, na który nie wszystkich stać w obecnych, trudnych czasach. Czy można zrezygnować z ubezpieczenia

Co to jest kredyt obrotowy i w jaki sposób można go dostać?

7 grudnia, 2022 0 Comments 0 tags

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kredyt obrotowy jest świetnym sposobem dla przedsiębiorstw na utrzymanie płynności finansowej. Należy jednak mieć świadomość, że omawiany rodzaj finansowania nie jest obecnie dostępny dla

Kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym

2 października, 2019 0 Comments 0 tags

Obowiązujące aktualnie przepisy uniemożliwiają zaciągnięcie kredytu hipotecznego bez posiadania wkładu własnego. W ten sposób rząd chce ograniczyć liczbę kredytobiorców, którzy mogą mieć problem ze spłatą zadłużenia. Niestety, dla wielu młodych