Pandemia zmieniła całe nasze życie. Nasze nawyki, nasze zwyczaje, nasze możliwości. Każdy z nas powoli zaczął przyzwyczajać się do rzeczywistości, w której na pierwszy plan wysunęły się restrykcje, obostrzenia i maski. Oczywiście, takie rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak jedno pozostaje pewne. Pandemia wpłynęła na wszystkich. Każda branża odczuła wpływ pandemii koronawirusa na swój sposób. Niektóre punkty usługowe całkowicie zbankrutowały, inne się przebranżowiły, jeszcze inne przeniosły swoje działania do Internetu. A jak to jest z rynkiem nieruchomości? Czy epidemia koronawirusa wpłynęła na ceny nieruchomości? Czy mieszkania w Warszawie tanieją? A może drożeją? Jak to jest naprawdę odpowiemy w niniejszym artykule, do lektury którego serdecznie zachęcamy.

Mieszkania w Warszawie, tańsze czy droższe?

Według badań NBP przeprowadzonych w większych miastach Polski, ceny mieszkań nie uległy diametralnym zmianom, a jeśli już to panuje delikatna tendencja wzrostowa. W stosunku do ubiegłego roku, ceny nieco wzrosły i nie zapowiada się, by ta sytuacja uległa jakiejś diametralnej zmianie. Tak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o transakcje kupna-sprzedaży mieszkań. Nieco inaczej wygląda rynek wynajmu nieruchomości. Tutaj nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na wynajem drastycznie spadło. Wpływ na to ma fakt, że wiele uczelni zdecydowało się na zdalne nauczanie, podobnie jak wiele mniejszych i większych firm i przedsiębiorstw. Tutaj również w wielu przypadkach pracownicy wykonują swoje obowiązki w trybie home office.

Mieszkania w Warszawie, gdzie warto szukać okazji?

Jeżeli zależy nam na atrakcyjnych cenach i dobrej lokalizacji, to warto zerknąć do oferty prosto od deweloperów. Dla przykładu inwestycja Dom pod Szóstką na warszawskim Żoliborzu to połączenie idealnej lokalizacji z atrakcyjnymi cenami. Warto szukać okazji również na portalach, a także na rynku mieszkań używanych, szczególnie wtedy, gdy ktoś wyjeżdża i chce szybko sprzedać swoje lokum.

Explore More

Przedsiębiorczość społeczna: Kluczem do odpowiedzialnego biznesu

Przedsiębiorczość społeczna

Przedsiębiorczość społeczna jest rozważana jako kluczowa koncepcja dla odpowiedzialnego rozwoju biznesu. Aktualnie przedsiębiorstwa angażują się w działania CSR (Corporate Social Responsibility), które mają na celu rozwiązywanie problemów społecznych i środowiskowych.

Korzyści ze zbierania elektroodpadów dla ochrony środowiska

‍Zanieczyszczenie środowiska jest jednym z najpoważniejszych wyzwań współczesnego świata. Elektrośmieci stanowią jeden z poważniejszych problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Zbieranie elektrośmieci i zmniejszanie ich skutków jest ważne dla ochrony środowiska

Jak sztuczna inteligencja zmienia krajobraz współczesnego biznesu?

Biznes i sztuczna inteligencja

Współczesny biznes nieodwracalnie zmienia się pod wpływem sztucznej inteligencji. Rośnie znaczenie narzędzi AI oraz rozwój technologiczny, które pozwalają przedsiębiorstwom osiągnąć przewagę konkurencyjną. W dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w