Sprzęt AGD z tzw. drugiej ręki od jakiegoś czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz tego, że urządzanie takie są znacznie tańsze, ich stan i wygląd niejednokrotnie nie pozostawia żadnych śladów użytkowania. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu używanego sprzętu AGD? 

Wyposażenie mieszkania w niepotrzebne sprzęty AGD wiąże się ze sporym wydatkiem. Osoby, które pragną nieco zaoszczędzić, zwykle decydują się na zakup używanych urządzeń. Ich cena jest znacznie korzystniejsza, a wizualnie na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od tych, które zobaczyć możemy na witrynach sklepowych. Podczas zakupu należy pamiętać  jednak o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć rozczarowania, czy też wyrzucenia pieniędzy w przysłowiowe błoto. 

Gwarancja 

Doskonale byłoby, gdyby kupowany sprzęt posiada ważną gwarancję. Dzięki niej w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem możliwe będzie uniknięcie m.in. zaskakująco wysokich kosztów naprawy.

Zdobądź jak najwięcej informacji 

Podczas zakupów nie zapominaj również o tym, aby dokładnie przyjrzeć się urządzeniu, które planujesz nabyć. Nie jest tajemnicą, że obecny właściciel, dołoży wszelkich starań, aby przedstawić produkt w samych superlatywach. Postaraj się zdobyć możliwie jak najwięcej informacji na temat jego dotychczasowego użytkowania czy żywotności. Jeżeli to tylko możliwe, włącz sprzęt i upewnij się, że na tym etapie nie ma żadnych nieprawidłowości. 

Podczas zakupów urządzeń przez internet sprzedaż wygląda nieco inaczej. Nie zapominaj jednak o tym, że możesz poprosić o wysłanie dokładnych zdjęć produktu, który cię interesuje. To doskonały sposób, aby uniknąć rozczarowań i konieczności zwrotu towaru.

Explore More

Banki wciąż nieprzyjazne dla klientów?

2 października, 2019 0 Comments 0 tags

Posiadanie konta osobistego w banku oraz korzystanie z kart kredytowych i kredytów jest powszechne, jednak klienci banków wciąż negatywnie oceniają ich pracę. Placówki nadal są mało przyjazne, a infolinie działają

Jak wyjść z długów i odzyskać kontrolę nad swoimi finansami?

Dług
23 października, 2023 0 Comments 0 tags

Według danych Biura Informacji Kredytowej i BIG InfoMonitor, ponad 2,5 miliona Polaków ma problem ze spłatą długów. Zaciąganie kredytów i pożyczek, brak odpowiedzialnego zarządzania budżetem, a także nieodpowiedzialne korzystanie z

Jak zarządzanie ryzykiem może ochronić Twoje finanse przed nieprzewidywalną przyszłością?

Zarządzanie ryzykiem
23 października, 2023 0 Comments 0 tags

Zarządzanie ryzykiem jest nieodłącznym procesem, który pomaga firmom chronić swoje finanse przed nieprzewidywalną przyszłością. Redukowanie i unikanie ryzyka są kluczowymi elementami skutecznego zarządzania, które prowadzi do poczucia bezpieczeństwa i minimalizacji