Nieudane wakacje są powodem do frustracji, jednak istnieje możliwość odzyskania części pieniędzy, jeśli wycieczka nie spełniła oczekiwań turystów. Kiedy powinno się złożyć reklamację w biurze podróży?

Niedotrzymanie warunków umowy przez organizatora

Biuro podróży zobowiązuje się do zorganizowania wakacji na określonych zasadach. Turysta wybierając hotel, może sprawdzić, jakie atrakcje są gwarantowane w cenie, a także, jaki jest standard obiektu. Jeśli na miejscu okaże się, że oferta w rzeczywistości różni się od wskazanej przez organizatora, możliwe jest złożenie reklamacji. Przykładowo, jeśli turysta wykupił wczasy all inclusive i na miejscu okazuje się, że jest zmuszony za nie dopłacić, by skorzystać z darmowych posiłków i napojów, może złożyć reklamację i zażądać zwrotu dodatkowo poniesionych kosztów. Podobnie jest w sytuacji, gdy hotel ulokuje przyjezdnych w innych pokojach niż wynika to z rezerwacji lub nie wywiąże się z oferty rozrywkowej.

Explore More

Najważniejsze informacje o kredytach hipotecznych

15 lutego, 2023 0 Comments 0 tags

Zakup domu jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmiesz w swoim życiu. Ale przy tak dużej ilości informacji dostępnych na każdym kroku, może być trudno zweryfikować, co trzeba wiedzieć.

Jak sporządzić intercyzę? 

woman signing on white printer paper beside woman about to touch the documents
11 lipca, 2023 0 Comments 0 tags

Intercyza to nic innego, jak potoczna nazwa umowy między małżonkami, która ustanawia rozdzielność majątkową. W przypadku gdy zawierana jest przed ślubem mowa o intercyzie majątkowej.  Zawierając intercyzę, możliwe jest rozszerzenie

W jaki sposób zbierane są jabłka?

23 stycznia, 2023 0 Comments 0 tags

To pytanie które odnosi się, bezpośrednio do pracy sadowników. Każdy może jednak zastanowić się, w jaki sposób zbierane są jabłka, na dużych obszarach podczas sezonu. Do głowy może przychodzić, powszechna