Mieszkanie na parterze – zalety

przestronne mieszkanie na parterze z ogródkiem
25 lutego, 2020 0 Comments

Przyszli właściciele mieszkań często stają przed kwestią wyboru piętra, na którym zlokalizowane będzie ich lokum. Na temat poszczególnych pięter krąży wiele mitów oraz legend, jednak największa ich ilość dotyczy zwykle parteru.

Korzyści wynikające z mieszkania na parterze

Mieszkanie na parterze ma naturalnie swoje wady, do jakich należy zwiększony poziom hałasu, jednak niewątpliwie, przynosi liczne korzyści. Nowoczesne osiedla, które powstają w mniejszych i większych miastach, oferują lokale na parterze, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego? Największy wpływ na to mają trzy kwestie:

  1. wygoda – mieszkanie na parterze eliminuje konieczność pokonywania schodów. Bez problemu wprowadzimy zatem wózek do domu, bez kłopotu wejdziemy również wtedy, gdy przydarzy nam się wypadek i np. złamiemy nogę. To komfortowe rozwiązanie dla matek z dziećmi, które zwykle nie lubią pokonywać dużej ilości schodków;
  2. ogród – wiele mieszkań na parterze ma dodatkową przestrzeń zieloną, należącą do mieszkania. Nie musimy przeprowadzać się do domku jednorodzinnego, by móc spędzić czas na świeżym powietrzu, we własnym ogródku. To także doskonałe miejsce zabawy dla dzieci;
  3. cena – mieszkania na parterze są zazwyczaj tańsze, a ta kwestia jest jedną z najistotniejszych wówczas, gdy w perspektywie mamy wykończenie, wyposażenie, udekorowanie nowego lokum, co samo w sobie wiąże się z koniecznością uszczuplenia budżetu.

Wiele osób obawia się, że mieszkanie na parterze obniży poziom bezpieczeństwa i prywatności. I faktycznie, w wielu przypadkach tak właśnie bywa, jednak są na to rozwiązania! I to bardzo inteligentne, spod znaku takich znanych i cenionych marek jak Somfy. Wystarczy zaopatrzyć się w osłony okienne, np. rolety z napędem i żaluzje zewnętrzne z napędem Somfy, by móc w wygodny i prosty sposób sterować nimi.  Możliwe jest zarządzanie osłonami okiennymi za pomocą aplikacji Dom czy za pośrednictwem Siri, czyli głosowo! Bezpiecznie, wygodnie, inteligentnie!

Mieszkanie na parterze, choć może wydawać się nieco uciążliwe, tak naprawdę przynosi bardzo wiele korzyści. Zdecydowanie warto rozważyć zakup lokalu umiejscowionego na najniższym poziomie i przekonać się na własnej skórze o jego zaletach.