Jakie są zalety mieszkania na parterze?

6 grudnia, 2022 0 Comments

Zakup własnego mieszkania to jedna z tych decyzji, która pozostaje w pamięci w zasadzie życia. O imponującej ilości formalności do załatwienia, a także niekończących się decyzjach, wymagają podjęcia i przeanalizowania nie sposób jest tak szybko zapomnieć. Do tej pory uważałeś/łaś, że wybór lokalizacji, czy metraż to jedyne kwestie, o których warto byłoby pomyśleć? Nic bardziej mylnego. Niezwykle ważnym punktem jest również umiejscowienie naszych wymarzonych czterech kątów- parter, a może jednak mieszkanie na piętrze?

Zastanawiasz się, dlaczego mieszkania na parterze są tańsze od tych od tych znajdujących się na pierwszym lub drugim piętrze? Gwarantujemy, że ma to niewiele wspólnego z jakością mieszkania, czy czyhającym niebezpieczeństwem. Mieszkania takie są nieodłączną częścią bloku mieszkalnego, jednak w dalszym ciągu potencjalni właściciele skłaniają się raczej ku tym położonym nieco wyżej.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że mieszkania na parterze są zwykle o kilka procent tańsze od pozostałych w tym samym bloku. Dodatkowy niektóre firmy deweloperskie oferują przyszłym lokatorom kuszące bonusu, płynące z podjęcia takiej decyzji, np. darmowe miejsce parkingowe lub komórka lokatorska. 

Zwykle przedłużeniem takiego lokum jest prywatny ogródek lub imponującej wielkości taras, które mogą stać się swego rodzaju azylem. Należy się jednak odpowiednio ogrodzić, aby uniknąć ciekawskich spojrzeń. Z pomocą przyjdzie np. żywopłot.