Oświetlenie przemysłowe i lampy LED to bardzo szeroki temat, który zasługuje na szczególną uwagę. O ile kilkanaście lat wstecz mieliśmy do wyboru wyłącznie świetlówki gazowe, tak dziś asortyment jest o wiele bardziej imponujący. To jednak nie wszystko. Obecnie każda oprawa posiada zupełnie inne zastosowanie i funkcje, dzięki czemu każdy klient ma możliwość wyboru najodpowiedniejszego oświetlenia w pełni dopasowanego do swoich potrzeb.

Jak wybrać najlepsze oświetlenie hali?

Oświetlenie hali, magazynów i dużych zakładów przemysłowych wymaga odpowiedniej oprawy świetlnej, która spełni ściśle określone normy. Dodatkowo musi być wytrzymała i wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jeśli oświetlenie ma spełniać swoje zadanie, powinno być przede wszystkim dopasowane do powierzchni, która będzie oświetlać. Dlatego tak ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami, a także parametrami.

Oświetlenie typu High Bay są to duże oprawy stosowane np. na halach przemysłowych, a także wielkopowierzchniowych magazynach. Zwykle montowane są na stalowych linkach, dzięki czemu z łatwością można dopasowywać i regulować ich wysokość. Oprawa ta zapewnia właściwe i dopasowane do ogólnoprzyjętych norm oświetlenie. Szeroką ofertę oświetlenia typu High Bay znaleźć można w sklepie internetowym, a oprócz tego lampy solarne LED, panele solarne, a nawet oświetlenie uliczne.

Innym rodzajem są lampy przemysłowe liniowe, które wyróżniają się wysoką odpornością i szczelnością. Doskonale sprawdzą się jako oprawa oświetlenia alejek sklepowych czy halowych. Warto wspomnieć również o oprawach hermetycznych ze świetlówkami, które są zamiennikiem tradycyjnych świetlówek gazowych. Ten typ oświetlenia wybierają zarówno firmy, jak i indywidualni klienci.

Aby oświetlenie spełniało swoje zadanie i posłużyło na długie lata, należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu, a także kontrolowaniu pracy styków. Dodatkowo zaleca się:

  1. Skontrolowanie prawidłowego osadzenia uchwytu,
  2. Skontrolowanie szczelności obudowy.

Explore More

Jak budżetowanie może stać się Twoim tajnym narzędziem do bogactwa?

Budżetowanie
23 października, 2023 0 Comments 0 tags

Budżetowanie to kluczowe narzędzie, które przyczynia się do osiągnięcia finansowego sukcesu. Poprzez świadome planowanie i kontrolę wydatków oraz optymalizację budżetu, możemy skutecznie zarządzać swoimi finansami. W artykule przedstawimy różne metody

Jak zarządzanie ryzykiem może ochronić Twoje finanse przed nieprzewidywalną przyszłością?

Zarządzanie ryzykiem
23 października, 2023 0 Comments 0 tags

Zarządzanie ryzykiem jest nieodłącznym procesem, który pomaga firmom chronić swoje finanse przed nieprzewidywalną przyszłością. Redukowanie i unikanie ryzyka są kluczowymi elementami skutecznego zarządzania, które prowadzi do poczucia bezpieczeństwa i minimalizacji

Czy inwestowanie w złoto wciąż jest mądrym ruchem finansowym?

Inwestowanie w złoto
23 października, 2023 0 Comments 0 tags

Inwestowanie w złoto jest uważane za jedną z najlepszych form dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Złoto ma wiekową obecność w świecie handlu i jest uważane za najbardziej niezawodną formę inwestycji. Wartość złota