Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie – ranking

klucz do nowego mieszkania
23 marca, 2020 0 Comments

Każdego roku organizowane są rankingi, w których mieszkańcy stolicy wskazują w jakich dzielnicach mieszka się najlepiej oraz w jakich chcieliby bądź planują nabyć lokum w przyszłości. Od wielu lat bezkonkurencyjne są takie dzielnice, jak:

  • Żoliborz;
  • Ursynów;
  • Wilanów.

Z kolei za najmniej przyjazne i najrzadziej wymieniane w rankingach popularności uznawane są:

  • Targówek;
  • Praga Północ;
  • Białołęka.

Żoliborz, Wilanów i Ursynów są wymieniane jako te dzielnice, w których warto kupić mieszkanie z wielu powodów. Duży wpływ na to mają deweloperzy, którzy budują coraz piękniejsze, bezpieczne i stylowe budynki, takie jak Dom pod Szóstką. Spokój, cisza, harmonia to kolejne powody, dla których to właśnie te miejsca na mapie stolicy zostały uznane za najlepsze. Nie można także nie wspomnieć o bliskości zieleni, bowiem to właśnie te dzielnice mają dużą ilość parków i miejsc, w których można odpoczywać w otoczeniu natury. Komunikacja jest w przypadku tych miejsc dobrze rozwinięta, szczególnie jeśli chodzi o Żoliborz i Ursynów. Bez problemu dotrzemy tu bowiem najszybszym środkiem transportu, czyli metrem.

Zastanawiając się, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie warto także naturalnie zwrócić uwagę na kwestie indywidualne, np. czy lubimy wychodzić wieczorami do klubów, czy lubimy rozrywkę, ludzi wokół? Wówczas może się okazać, że dużo bardziej sprawdzi się inwestowanie w lokal w Śródmieściu. Naturalnie bardzo istotnym czynnikiem jest także cena, która również znacznie różnicuje nieruchomości położone w poszczególnych dzielnicach Warszawy.