Czy chcesz poprawić wygląd swojego domu, ale nie masz gotówki, aby to zrobić? Chcesz dodać więcej przestrzeni lub wzbogacić dom o dodatkowe sypialnie, ale nie masz wystarczających funduszy? Myślisz o zainwestowaniu w drugi dom? Pożyczki na remont domu lub kredyty na budowę domu mogą okazać się najlepszym sposobem na uzyskanie potrzebnych pieniędzy. Pożyczki te są dostępne w bankach, firmach kredytowych i innych instytucjach finansowych. Występują one w różnych formach, takich jak pożyczka budowlana, pożyczka hipoteczna, pożyczka pod zastaw domu (jeśli Twój pożyczkodawca oferuje ten rodzaj pożyczki) oraz hipoteka budowlana. W zależności od Twoich potrzeb, niektórzy kredytodawcy mogą oferować lepsze warunki niż inni. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o uzyskaniu kredytu na remont domu.

Co to jest kredyt na remont domu?

Kredyt na remont domu to rodzaj pożyczki przeznaczonej na pomoc właścicielom domów w finansowaniu projektów związanych z remontem domu, np. naprawa lub wymiana dachu, instalacja nowej elektryki lub dobudowanie drugiego piętra.

Zazwyczaj pożyczkodawca wymaga wpłaty zaliczki, a pożyczkobiorca będzie musiał zapłacić odsetki od pożyczki. Kwota pożyczki może zostać rozłożona w różnorodnym czasie np. 5 lat lub nawet 30 lat i jest negocjowana pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Jeśli pożyczka nie zostanie spłacona, pożyczkodawca może zająć nieruchomość i sprzedać ją, aby zaspokoić pożyczkę.

Jak działa pożyczka na remont domu?

Banki, kasy oszczędnościowe oferują pożyczki na remont domu, aby pożyczkobiorcy mogli pożyczyć pieniądze na doskonalenie swoich wymarzonych czterech kątów czy dokonywanie kosztownych napraw. Kwota pożyczki jest oparta na kapitale własnym nieruchomości, który różni się od aktualnej wartości nieruchomości i kwoty należnej z tytułu pożyczki.

Jakie są korzyści z uzyskania kredytu na remont domu?

  • Dostęp do gotówki – Remonty domów są kosztowne. Dzięki pożyczce na remont domu możesz otrzymać pieniądze potrzebne do wprowadzenia ulepszeń w domu, takich jak nowy taras, okna, dach lub patio.
  • Niższe oprocentowanie – Ulepszenia i naprawy w domu często skutkują niższym oprocentowaniem niż tradycyjna hipoteka, co jest dobre, ponieważ nie płacisz odsetek od pożyczonej kwoty.
  • Szybszy proces kredytowy – zazwyczaj można uzyskać pożyczkę na remont domu znacznie szybciej niż w przypadku kredytu hipotecznego.
  • Szybsze zamknięcie – Twoja pożyczka zostanie zatwierdzona, a fundusze znajdą się na Twoim koncie znacznie szybciej, jeśli weźmiesz pożyczkę na remont domu niż kredyt hipoteczny.

Rzeczy do rozważenia przy ubieganiu się o pożyczkę na remont domu

  • Rating kredytowy – Jest to najważniejsza rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę ubiegając się o pożyczkę na remont domu. Pożyczkodawca chce wiedzieć, czy masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić pożyczkę. Jeśli nie, możesz nie zostać zatwierdzony do pożyczki. Twoja ocena kredytowa opiera się na historii płatności i sposobie spłaty zadłużenia, w tym na tym, ile jesteś winien i jak szybko to spłacasz. Najczęstszą oceną kredytową stosowaną przez kredytodawców przy pożyczce na remont domu jest niedawne bankructwo lub wykluczenie, brak płatności lub opóźnienia w płatnościach w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
  • Dochód – Pożyczkodawca będzie chciał również wiedzieć, ile pieniędzy zarabiasz każdego miesiąca. W zależności od pożyczki, stopy procentowe będą się różnić. Jeśli nie zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić pożyczkę, będziesz płacił więcej odsetek, co spowoduje, że spłata pożyczki potrwa dłużej.
  • Zaliczka – Zaliczka to kwota pieniędzy, którą płacisz za dom, a która nie jest pokryta przez kwotę pożyczki i odsetki. Dobrym pomysłem jest posiadanie 10% do 20% ceny domu jako zaliczki, ponieważ jeśli dom jest wart mniej, będzie o wiele łatwiej go sprzedać, jeśli trzeba będzie się przenieść.

Najczęściej zadawane pytania na temat kredytu na remont domu

Kredyty na remont domu lub jego ulepszenie są oferowane przez wielu różnych pożyczkodawców, w tym banki, unie kredytowe, kasy oszczędnościowo-pożyczkowe i firmy finansowe.

Jakie są typowe zaliczki? Typowe zaliczki wahają się od 5% do 20%.

Ile czasu zajmie mi uzyskanie zatwierdzenia kredytu na remont domu? Wypełnienie wniosku o pożyczkę na remont domu zajmuje średnio około 15 minut.

Jaki jest typowy koszt zamknięcia? Typowe koszty zamknięcia obejmują opłatę adwokacką, ubezpieczenie tytułu i opłaty za rejestrację.

Podsumowując, kredyty na remont domu mogą być świetnym sposobem na ulepszenie domu bez konieczności zaciągania dużego długu. W porównaniu z kredytem hipotecznym, pożyczka na ulepszenie domu ma niższe oprocentowanie i może mieć krótszy czas na spłatę. Chociaż nie będziesz musiał płacić za pełną wartość domu, Twoja zaliczka powinna wystarczyć na pokrycie większości pożyczek na ulepszenie domu.

Kredyt na remont domu jest często wykorzystywana do zwiększenia wartości nieruchomości poprzez ulepszenie jej zewnętrznej i/lub wewnętrznej części. Niektóre wspólne ulepszenia obejmują nowe okna, drzwi, dach, rynny i krajobraz. Możesz również być w stanie pożyczyć pieniądze, aby dokonać ulepszeń, takich jak dodatek do domu lub projekt przebudowy.

Explore More

Ból ucha – przyczyny i leczenie

15 kwietnia, 2021 0 Comments 0 tags

Wbrew pozorom ból ucha nie zawsze zależny jest od przewiania lub przeziębienia. Niejednokrotnie zdarza się, że może być on przyczyną różnych chorób. To właśnie dlatego długotrwały i uciążliwy ból należy

Jak sporządzić intercyzę? 

woman signing on white printer paper beside woman about to touch the documents
11 lipca, 2023 0 Comments 0 tags

Intercyza to nic innego, jak potoczna nazwa umowy między małżonkami, która ustanawia rozdzielność majątkową. W przypadku gdy zawierana jest przed ślubem mowa o intercyzie majątkowej.  Zawierając intercyzę, możliwe jest rozszerzenie

Zakup domu – z czym to się wiąże?

16 maja, 2023 0 Comments 0 tags

Kupno domu jest jedną z największych decyzji finansowych, jakie podejmiesz w swoim życiu. Nawet jeśli możesz sobie na to pozwolić, uzyskanie kredytu hipotecznego może być wyzwaniem. Dla wielu ludzi ich