Wbrew pozorom ból ucha nie zawsze zależny jest od przewiania lub przeziębienia. Niejednokrotnie zdarza się, że może być on przyczyną różnych chorób. To właśnie dlatego długotrwały i uciążliwy ból należy koniecznie skonsultować z lekarzem. Jakie są przyczyny bólu ucha? Jak wygląda leczenie? 

Ból ucha to jedna z tych dolegliwości, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. O ile jedne stany przechodzą samoistnie i nie wymagają kontroli lekarskiej, tak długo silne i promieniujące bóle wymagają kontroli i oceny specjalisty. Mogą być one bowiem objawem choroby. 

Należy podkreślić jednocześnie, że rozpoznanie chorób ucha nie zawsze jest proste i jednoznaczne. Początkowym i kluczowym elementem leczenia jest oczywiście zebranie dokładnego wywiadu. Dodatkowo specjalista może zlecić dodatkowe badania takie jak: laryngoskopię, rynoskopię czy bronchoskopię. 

Diagnostyka wiąże się jednocześnie z badaniem jamy ustnej, gardła, a także szyi. Leczenie zależy przede wszystkim od przyczyny. Tylko tym sposobem możliwe będzie ustąpienie nieprzyjemnych objawów. Najczęściej podczas bólu ucha przepisywane są antybiotyki, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Znacznie więcej informacji dotyczących przyczyn i leczenia ucha znajdziesz na stronach internetowych, jak np. geers.pl. 

Jakie są najczęstsze przyczyny bólu ucha? 

Do najczęstszych przyczyn bólu ucha zalicza się: 

  • promieniujący ból do zęba, 
  • urazy związane ze stawem żuchwowym, 
  • procesy zapalne ślinianek, 
  • zapalenie tarczycy, 
  • ropień okołomigdałkowy, 
  • nowotwory w obrębie głowy oraz szyi. 

Ból ucha – domowe sposoby walki z uciążliwymi dolegliwościami 

Warto wspomnieć również o tym, że w przypadku bólu ucha doskonale sprawdzi się ciepły okład przyłożony do małżowiny usznej. Ten domowy sposób pomaga zmniejszyć objawy bólowe. Jednak pod żadnym pozorem nie należy jej stosować w przypadku urazów ucha.

Explore More

Kartonowe mistrzostwo – sekrety skutecznego opakowania

skuteczne opakowanie
23 stycznia, 2024 0 Comments 0 tags

W świecie opakowań jest wiele różnych materiałów do wyboru, ale karton od lat pozostaje jednym z najbardziej popularnych. To dzięki jego wszechstronności, trwałości i możliwościom recyklingu. Karton pozwala tworzyć lekkie,

Kredyt dla firm bez zaświadczeń – łatwiejszy dostęp do finansowania dla przedsiębiorców

City street hotel building
20 września, 2023 0 Comments 0 tags

W poprzednim artykule „Najważniejsze informacje o kredytach hipotecznych” przedstawiliśmy informacje na temat kredytów hipotecznych dla osób prywatnych. Teraz skupimy się na kredytach dla firm bez konieczności dostarczania zaświadczeń, co jest

Zwiększ objętość swoich włosów

11 stycznia, 2022 0 Comments 0 tags

Posiadanie bujnej i pełnej objętości fryzury to marzenie olbrzymiej ilości osób. Perfekcyjnie, gdyby dodatkowo włosy zachwycały niepowtarzalnym blaskiem i miękkością. O ile w zdecydowanej większości stan ten zależy przede wszystkim